Červená řepa

Konzumací červené řepy do těla dostaneme spousty vitamínů a minerálů.

Červená řepa obsahuje důležité minerální látky jako draslík, hořčík, železo, jod, mangan, zinek. Díky vysokému obsahu vitamínů C a E je pro tělo její častá konzumace výborná pro celkový imunitní systém. Podporuje kardiovaskulární systém – její barvivo rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic.

Snižuje krevní tlak (pijte 2 šálky šťávy denně). Posiluje imunitní systém. Povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči. Pomáhá po rekonvalescenci, při borelióze a klíšťové encefalitidě. Má pozitivní vliv na zrak. Zbavuje střeva jedovatých látek (denně 150 ml šťávy) a odstraňuje zácpu. Pomáhá při ateroskleróze (doporučuje se 50 – 100 ml syrové šťávy denně). Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Vyvolává optimističtější náladu.

Červená řepa proti rakovině, šťáva se doporučuje jako prevence a součást léčby rakovinného bujení, stejně tak i pro rekonvalescenci po její léčbě. Užívají se běžně až 3 menší sklenky šťávy během dne, jako prevence se doporučuje 1 sklenka nejméně 1 – 2x týdně.

Důležitá pro těhulky, je plná kyseliny listové (šťáva z jedné řepy obsahuje 34 % doporučené denní dávky), která je také důležitá pro těhotné ženy, protože pomáhá eliminovat vrozené vady a podporuje správný vývoj mozku ještě nenarozených dětí.

Stop diabetikům Jediný, kdo by si při konzumaci červené řepy měl dávat pozor, je cukrovkář. Obsahuje totiž vyšší množství sacharidů.

Červenou řepu nejlépe konzumujte za syrova, při převaření ztrácí účinnost užitečných látek. V našem katalogu naleznete spousty receptů na použití. Jestli přemýšlíte o detoxikaci těla, červená řepa je jeden z výborných pomocníků.


Recepty označené tagem: Červená řepa

Boršč bez masa

Snadná a chutná polévka bez masa. 

Zeleninová polévka s červenou řepou

Zdravá polévka z červené řepy. Která Vás naplní vitamínama. 

Polévka z červené řepy

Netradiční polévka ze sezonní, je vhodná i pro malé děti.