Hrášková polévka se smetanou

0 hvězdiček z 2 hodnocení   
Hrášková polévka se smetanou

Hrachová polévka je jednou z polévek, které máme ze školních jídelen zafixovánu, jako tu horší. Ovšem dá se udělat i jako opravdu skvělá a navíc velmi rychlá. Vyzkoušejte tuto báječnou hrachovou polévku se smetanou.

Ingredience pro přípravu receptu: Hrášková polévka se smetanou

Postup pro přípravu receptu: Hrášková polévka se smetanou

Na másle osmažíme pokrájenou cibuli dosklovata. Přisypeme hrášek a také ho krátce smažíme. Pak odebereme trochu kuliček hrášku stranou (cca 40 gramů), přidáme nasekaný česnek s muškátem, vše ještě krátce osmažíme a pak zalijeme vývarem.

Pod poklicí povaříme do změknutí hrášku. Pomocí tyčového mixeru polévku rozmixujeme, pokud chceme mít polévku úplně hladkou, doporučuji ji přecedit a propasírovat přes jemné sítko (cedník). Do polévky přilijeme smetanu, ochutíme dle chuti solí, pepřem a případně ještě česnekem, přidáme odebrané kuličky hrášku, necháme přejít varem.

Polévku před podáváním zakápneme smetanou a přidáme pár máslových krutonků.

Tagy receptu: Hrášková polévka se smetanou

Hrášek Máslo Smetana ke šlehání Muškátový květ Krutony

Diskuze k receptu: Hrášková polévka se smetanou

Rajská polévka Ostrá polévka s krevetami na Thajský způsob Polévka z červené řepy Frankfurtská polévka Mrkvový krém se zázvorovým přívlastkem Krémová slepičí polévka Zeleninová polévka Krémová mrkvová polévka Cibulová polévka s rajčaty a vejcem Čočková polévka s klobásou